Online poradenství

Online poradenství

Jedná se o spolupráci vázanou na konkrétní životní situaci (např. rozvod, partnerská krize, problémy v práci, onemocnění někoho blízkého, výchovné obtíže) nebo problém (kouření, přejídání, závislosti, hubnutí). Nevíte, jak s danou situaci naložit a víc než co jiného potřebujete poradit.

Dostanete zpětnou vazbu, podporu v náročném životním období a společně zkusíme najít cestu ven z problému nebo nepříjemné situace. Jedná se většinou o kratší spolupráci, kdy se na nás obracíte jako na odborníka/odbornici na danou oblast.

Podobně jako koučování se poradenství víc zaměřuje na přítomnost a budoucnost. Na rozdíl od terapie se většinou nemusíme tolik zabývat vaší minulosti.

Koučování, poradenství nebo terapie?

Pokud nevíte, nelamte si s tím hlavu, na vstupní konzultaci se domluvíme na nejlepším přístupu pro vás.

Online poradenství

Koučování většinou probíhá v kanceláři. My jsme si vybraly online způsob konzultování hned z několika důvodů. Chceme vám být k dispozici v co největším časovém rozsahu, z pohodlí vašeho i našeho domova. Věřím, že tak můžete ušetřit čas, který byste jinak museli strávit cestováním do kanceláře. Online koučování jinak funguje podobně jako setkání v kanceláři. Pokud máte nějaké otázky, neváhejte se zeptat pomocí kontaktního formuláře, rády odpovíme.

Etika a legislativa

Konzultace nejsou vhodné pro klientky a klienty, kteří jsou výrazně depresivně laděni či pokud u nich probíhá jiné psychiatrické onemocnění. V těchto případech je vhodné konzultovat ve zdravotnickém zařízení. Poskytování služeb se řídí legislativou platnou v ČR. Etické zásady poskytovaných služeb se taktéž řídí legislativou ČR a jsou obdobné jako u poskytování služeb tzv. face to face. Základní pravidla z etického kodexu naleznete např. zde. V rámci konzultací je zakázáno pořizovat jakékoliv nahrávky. Jedinou formou záznamu konzultací tak mohou být naše poznámky z průběhu sezení (v psané podobě) a u online poskytovaných služeb také internetová “stopa”, kterou po sobě zanecháváme.